Nový ročník hasičskej stovky 2017 Tlačiť
Utorok, 09 Máj 2017

Image

Nový ročník mám, priniesol veľké zmeny, a veríme že nás to posunie ďalej v hasičskom športe. Spolupráca profesionálnych a dobrovoľných hasičov nám vyústila do spoločnej súťaže Slovenskej ligy v hasičskom športe.

Aj keď súťažiaci sa po minulé ročníky mohli zúčastňovať oboch súťaži, účasť nedosahovala takých rozmerov ako tomu bolo na prvom spoločnom tohtoročnom kole v Poprade a Spišskej Sobote. Tatranského pohára sa zúčastnilo 68 pretekárov v 5 kategóriách, muži dobrovoľní, muži profesionálni, ženy, dorastenci a dorastenky.

Najviac zastúpená bola kategória profesionálnych hasičov kde prvé miesto v behu na 100m získal získal Miroslav Šary z OR HaZZ Kežmarok, druhé miesto Peter Vitko z OR HaZZ Poprad a tretie miesto Jakub Pavelka z OR HaZZ Senica. Z radov dobrovoľných hasičov získal prvé miesto Michal Režný z DHZ Kúty, druhé miesto Jaroslav Kačmarčík z DHZ Spišská Stará Ves a tretie miesto Matúš Šoltišík z DHZ Nižné Ružbachy.

Medzi ženami prvé miesto získala Lenka Dominikova z DHZ Smižany, druhé miesto Michaela Maximová z DHZ Spišská Sobota a tretie miesto Erika Čupcova z DHZ Bytča.

Medzi dorastencami boli medzi prvými trocha chlapci z DHZ Šuňava a to prvé miesto Marek Švajka, druhé miesto Jakub Fridman, tretie miesto Jakub Dravecký.

V kategórii dorasteniek zvíťazila Ema strelová z DHZ Smižany, druhé miesto Sára Hankova z ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves a tretie miesto Anna Lavková z DHZ Spišské Bystré.

Druhou časťou Tatrankého pohára bola súťaž výstupu na hasičskú vežu. Víťazom výstupu do 4. Podlažia cvičnej sa stal Marián Rerko z OR HaZZ Poprad, ktorý vo finále zdolal stále fantastického Viliama Stinčíka taktiež z OR HaZZ v Poprade. V boji o tretie miesto bol úspečnejší Zoltán Drága z OR HaZZ Košice pred Jánom Šulekom z OR HaZZ v Čadci.

Výstupu na cvičnú vežu sa taktiež predstavili postupne aj dobrovoľní hasiči, ktorí majú skúsenosti s touto disciplínou.

Bola to veľmi pekná akcia pri ktorej by sme chceli poďakovať organizátorom OR HaZZ v Poprade, Hasičský a záchranný zbor Slovenskej Republiky, a firme Firesystem z Korne, ktorá nás dlhodobo podporuje.

Ďalšie kolo bude 20 mája v Spišskom Štvrtku kde bude prebiehať súťaž v behu na 100m a požiarný útok na 3B.

Marek Šebest

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
Novinky mailom

Ak chcete dostávať pravidelne informácie o novinkách na našom serveri, napíšte sem svoju e-mail adresu:
VYHĽADÁVANIE
REKLAMA
Prihlásenie

Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Kto je online
Najčítanejšie
Meniny
Dnes má meniny: Juraj
Zajtra má meniny: Marek

Odkazy